
Храм Св.Іллі (1810)
Храм на честь Св.Іллі збудований у 1810р.Більше даних про святиню я не знайшов...
Пам'ятки архітектури

Костел Архістратига Михаїла (1660)
Костел Архістратига Михаїла (1660)
Історія побудови костелу сягає 14 століття. І хоча нині існуючий Михайлівський костел датується 1660 роком, збереглися давніші елементи. Мова йде про каплицю св. Анни, розміщену з північного боку від нави. Під час ремонту 1613 року Єжи Мнішек знайшов на північній стіні каплиці за вівтарем св. Анни напис латиною «Знайте, що нащадок Болеслава святиню цю зводить і в покорі просить, щоб ти мала її в опіці. Року Божого 1365». Це підтверджує версію про будівництво каплиці королем Казимиром Великим. Костел до каплиці прибудували пізніше — 1469 року. 1648 року його спалили козаки Богдана Хмельницького. На його місці було зведено новий — мурований, тому історія власне костелу бере відлік з 1660 року. І лише 1743 року він отримав назву святого архістратига Миїхаїла. Протягом свого існування костел неодноразово перебудовувався, про що свідчить зокрема нашарування окремих елементів, останнє особливо стосується перебудови та ремонту у 20-х роках XX-го ст. Річ у тім, що костел був значно пошкоджений під час Першої світової війни, і досі його стіни зберігають сліди артобстрілу.

Дерев'яна церква Параскеви П'ятниці (1440)
Це - дерев'яна П'ятницька церква з дзвіницею. Вік її - аж страшно! - майже 600 років, адже зведено храм в далекому 1440 році.
Церква тризрубна, з двома верхами. До квадратового у плані центрального зрубу примикає гранений п'ятистінний об'єм, а з заходу - прямокутний бабинець (до речі, чому феміністки не протестують проти такого принизливого терміну?). Центральний зруб є вищим за інші, має один залом. Зруб перекритий шатровим чотирискатним верхом, який увінчує невелика витягнута восьмигранна главка на глухому восьмерику. Бабинець, на другому ярусі якого є аркада-галерея, перекритий восьмигранним шатровим дахом.
В інтер'єрі всі зруби перекриті залежно від зовнішньої форми навершій: центральний - зрізаним чотирискатним шатром, зі сходу - зрізаним восьмигранним шатром.

Вілла "Анна" (1911)
Ще одним обєктом який варто відвідати в Старій Солі(та і як його пропустити,-шпиль видніє здалека) є вілла "Анна" 1911року побудови-так вказує дата на споруді.
Відомо що вілла є однією із героїв роману “Тамдевін” Вдовиченко,А також багатьом відома легенда про бідну дівчину-Анну,та багатого графа-приблуду,який проїжджаючи поселенням закохав у себе дівчину,а та,за допомогою молитов до Св.Валентина,-причарувала і його до себе...Ну а далі по сценарію-злі і черстві батьки графа не дають згоди на весілля,далі-вигнання з дому ну і хеппіенд-молоді одружуються і будують на честь нареченої віллу(у неї на подвірї)...Вілла "Анна"...
Яке романтичне минуле у теперішнього неврологічного диспансеру!

Дерев'яна Воскресенська церква з дзвіницею
Старовинний храм насправді таким НЕ виглядає: трошки зовнішність церкви псує зелена бляха на опасаннях та оббиті вагонкою стіни.
Але все-таки певний інтерес храм становить, бо зведено його, як вже сказано, ще у XVII сторіччі (хоча деякі місцеві і впевнені, що святиню звели в - увага! = 1460 році). Відомо, що храму в 1669 р. надав привілей король Михайло. (?)
Церква тризрубна, з двома верхами, до бабинця пізніше була прибудована з заходу дзвіниця. До квадратового у плані центрального зрубу зі сходу приєднано витягнутий у плані гранений п'ятистінний об'єм, а з заходу - прямокутний бабинець. Центральний зруб є вищим за бічні, він перекритий восьмигранним шатровим дахом на світловому восьмерику, що стоїть на четверику.
Дзвіниця за розмірами плана рівняється центральному зрубу. Має вона два яруси, накрита чотирискатним шатровим дахом. На другому ярусі встановлені напівциркульні вирізи-голосники більш пізнього походження.
В композиції пам'ятки виділяється суворий за обрисами центральний зруб (висота четверика рівняється висоті восьмерика і верха). Бабинець і хори відкриваються в центральний об'єм загальною аркадою. В храмі багато архаїчних, типово галичанських рис, які піди роздивись за "євроремонтом". Он, і дзвіницю нову, муровану, вліпили...
дерев'яна Воскресенська церква з дзвіницею


Капличка З'явлення Ісуса Христа
